b

Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 16-17/Uroczyste_zakończenie_roku_szkolnego_2016/2017 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Logopedia

Logopeda - Pani mgr Beata Kowalska 

 

GODZINY PRACY LOGOPEDY SZKOLNEGO
 
logopedia1
 
Wtorek 8.00 - 8.45 - zajęcia indywidualne, klasa II, 11.35 - 12.20 - klasa I, 12.25 - 13.10 - zajęcia indywidalne, klasa III, 13.15 - 14.00 - klasa 5
Środa 9.45 - 10.30 - klasa III, 10.35 - 11.20 - klasa VI i VII
Czwartek 9.45 - 10.30 - klasa II, 10.35 - 11.20 - klasa 0
 
logopedia2
 
Mowa jest aktem ruchowym uwarunkowanym prawidłowym oddychaniem, wykorzystaniem głosu, sprawnością narządów artykulacyjnych, czyli: warg, języka, podniebienia miękkiego, żuchwy oraz sprawnością w zakresie słuchu fonematycznego, który gwarantuje odpowiednie brzmienie dźwięków mowy.
 
Co każdy powinien wiedzieć? 
1.Zaobserwuj, czy twoje dziecko reaguje na dźwięki, ponieważ prawidłowy słuch jest warunkiem rozwoju mowy. Słuch w procesie przyswajania mowy ma największe znaczenie.
2.Zwracaj uwagę, czy dziecko podczas snu oddycha nosem. Jeżeli oddycha ustami, poproś pediatrę o ustalenie przyczyny. Nieprawidłowy tor oddychania może być skutkiem np. obniżonego napięcia mięśniowego. Taki sposób oddychania determinuje nieprawidłową wymowę.
3.Rozmawiaj z dzieckiem jak najwięcej. Mów dziecku, co przy nim robisz i co się wokół dzieje.
4.Unikaj spieszczeń i przesadnych zdrobnień. Dostarczaj mu prawidłowego wzorca wymowy.
5.Mówiąc do dziecka, zwracaj uwagę, aby widziało twoją twarz – będzie miało wtedy okazję do obserwowania ruchu i układu ust oraz do naśladowania.
6.Unikaj podawania smoczka, gdyż następstwem tego mogą być wady zgryzu a konsekwencją – wady wymowy. Jeżeli dziecko używa smoczka, pamiętaj, aby stosować go jak najkrócej (najlepiej do pierwszego roku życia).
7.Ucz dziecko słów poprzez zabawę, wykorzystując ku temu każdą sytuację np. spacery, ubieranie.
8.Opowiadaj dziecku bajki, czytaj książki i wierszyki – w ten sposób rozwijasz jego wyobraźnię, rozbudzisz ciekawość poznawczą, a także usprawnisz uwagę, koncentrację i pamięć.
9.Odpowiadaj na pytania cierpliwie i wyczerpująco, sam także zadawaj pytania np. dotyczące przeczytanej bajki. W ten sposób wzbogacisz słownictwo dziecka, a także nauczysz je właściwego posługiwania się akcentem, rytmem i melodią, które mają wpływ na rozumienie wypowiedzi.
10.Bądź uważnym słuchaczem, nie przerywaj dziecku i unikaj kończenia jego zdań. Dyskretnie poprawiaj pojawiające się błędy mowy i wymowy, nie krytykuj i nie ośmieszaj.
11.Rozwijaj aktywność fizyczną dziecka, która wpływa na funkcjonowanie mózgu, zdolności poznawcze i intelektualne, a więc także na kształtowanie się umiejętności mowy.
 
3.piramida rozwoju mowy
 
4
 
5
 

Wycieczka do Stróż

41294265 1489285434548516 9038901301705965568 n

          7.09.18roku klasy 0, I, II wzięły udział w wycieczce do Stróż, gdzie znajduje się muzeum i skansen bartnictwa. Uczniowie zobaczyli tam najstarsze z barci i uli budowanych przez ludzi już od prehistorycznych czasów. Dowiedzieli się o życiu i pracy pszczół oraz wykorzystaniu ich przez człowieka. Byli w wiejskiej zagrodzie, gdzie znajdowało się ptactwo domowe i stado kóz, których ser wszyscy mieli możliwość degustacji. Następnie odbyły się warsztaty, na których każde dziecko wykonało woskowe świece i miało możliwość spróbować różnych rodzajów miodu. Do domu wszyscy wrócili w dobrych i słodkich humorach.

Kalendarium

1 września 2021r. – rozpoczęcie zajęć dydaktyczno – wychowawczych

23 – 31 grudnia 2021r. – zimowa przerwa świąteczna

17 - 30 stycznia 2022r. – ferie zimowe

14 – 19 kwietnia 2022r. – wiosenna przerwa świąteczna

24 - 26 maja 2022r. – egzamin ósmoklasisty

24 czerwca 2022r. – zakończenie zajęć dydaktyczno - wychowawczych

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 16-17/Uroczyste_zakończenie_roku_szkolnego_2016/2017 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 23 czerwca 2017r. o godz.8:00 uczniowie, nauczyciele i rodzice zgromadzili się w Kościele Parafialnym, by podczas Mszy Świętej podziękować Bogu za kończący się rok szkolny. Następnie wszyscy przeszli do budynku szkoły, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości. Tutaj głos oddano najstarszym uczniom, czyli klasie szóstej. Uczniowie w pełnych humoru scenkach dramatycznych przedstawili program zreformowania szkoły podstawowej. Pojawił się również kandydat na nowego dyrektora szkoły – Wojciech Gołdyn, który przedstawił swoje postulaty wyborcze, czym zasłużył sobie na gromkie brawa publiczności, nie tylko uczniowskiej. Na koniec uczeń – Karol Sopata życzył wszystkim wspaniałych i słonecznych wakacji. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Beata Kowalska, która przeczytała zebranym pouczającą opowieść o wakacjach, chcąc zachęcić uczniów do spędzania wakacji aktywnie na łonie natury, a nie przed komputerem. Kolejnym ważnym punktem programu było wręczanie przez wychowawców uczniom z klas IV-VI świadectw z wyróżnieniem oraz listów gratulacyjnych rodzicom. Natomiast nauczycielki z klas I-III wręczyły nagrody książkowe dzieciom, które osiągnęły wysokie wyniki w edukacji, wyróżniły się wzorowym zachowaniem i wysoką kulturą osobistą. Potem Pani Dyrektor wręczyła, przyznawane co roku, statuetki ,, Przyjaciela Szkoły”. W tym roku statuetkę otrzymał Pan Łukasz Poręba oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Szlachtowej. Nagrodę odebrała przedstawicielka straży Pani Edyta Redel. Podczas uroczystości wręczono również nagrody uczniom, którzy uczestniczyli w różnych konkursach. Mistrzem Ortografii została Marta Wyrostek z kl. V, której statuetkę wręczyła Pani Agnieszka Sobierska. Pani Wanda Zachwieja nagrodziła ucznia Jana Surowca z kl. III za zajęcie I miejsca w szkolnym konkursie: ,, Dziś oszczędzam w SKO jutro w PKO”, a Pani Danuta Nowak wręczyła upominki uczniom z klasy V i VI, którzy brali udział w konkursie: ,,Odkryjmy Polskę na nowo” w ramach programu Reaktywacja Dziedzictwa Regionalnego. Organizatorem konkursu była Europejska Agencja Promocji Regionalnej. Na koniec Pani Dyrektor podziękowała rodzicom za zaangażowanie i pracę na rzecz szkoły w minionym roku szkolnym, wręczając dyplomy i kwiaty. Następnie wszyscy uczniowie rozeszli się do klas, by spotkać się z wychowawcami i odebrać świadectwa, a potem wyruszyć na zasłużone wakacje, bo ,, wakacje to przecież rzecz najlepsza na świecie…” DN {galeria}16-17/Uroczyste_zakończenie_roku_szkolnego_2016/2017{/galeria}

Nasi sponsorzy

kropkaZakład Produkcji Wody Mineralnej „Kinga” w Krościenku n/D

kropkaFirma „MM Bolcsystem” w Szlachtowej

kropkaSolar Spa w Szczawnicy

kropkaBank PKO SA oddział w Szczawnicy

kropkaMuzyczna Owczarnia w Jaworkach

kropkaGminna „Spółdzielnia Samopomoc Chłopska” w Szczawnicy

kropkaStadnina koni „Rajd”

kropkaHotel „Jan” w Szlachtowej

kropkaDelikatesy Centrum w Szczawnicy

kropkaPiekarnia „Piotrowscy” w Krościenku n/D

kropkaZakład Optyczny P. Macieja Trojnarskiego

kropkaP. Józef Porębski , P. Łukasz Poręba

kropkaP.U.H. Tłocznia Maurer, Krzysztof Maurer - Zarzecze, Łącko

Stypendium szkolne 2015/2016

Zespół Ekonomiczno Administracyjny Oświaty informuje, iż uczniowie znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej i rodzinnej od 01 września 2015 roku mogą ubiegać się o stypendia szkolne przyznawane przez Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica.

STYPENDIUM PRZYSŁUGUJE:

1. Stypendium szkolne przysługuje każdemu uczniowi uczęszczającemu do szkoły - od podstawowej do ponadgimnazjalnej (tj. gimnazjum, technikum, liceum, szkoła zawodowa, liceum profilowane i uzupełniające, dwuletnie studium policealne itp.) do czasu ukończenia kształcenia, nie dłużej jednak niż do ukończenia 24 roku życia.

2. Stypendium szkolne może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, w szczególności, gdy w rodzinie występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także, gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe.

3. Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może być większa niż kwota 456,00zł netto/os., a od mc października 514,00 zł netto/os.

KIEDY i GDZIE NALEŻY ZŁOŻYĆ WNIOSEK:

Wnioski można składać od 01.09.2015 roku do 15.09.2015 roku;
-Uczeń szkoły, dla której Gmina Szczawnica jest organem prowadzącym - w swojej szkole,
- Pozostali uczniowie w Zespole Ekonomiczno Administracyjnym Oświaty, ul. Szalaya 103, 34-460 Szczawnica, pok.nr.10

Wzór wniosku dostępny w:
- siedzibie Zespołu Ekonomiczno Administracyjnego Oświaty, ul. Główna 12,
34-460 Szczawnica, pok.nr.10
- Szkole Podstawowej nr.1 im. Henryka Sienkiewicza, ul. Główna 12, Szczawnica,
- Szkole Podstawowej im.Jana Pawła II w Szlachtowej, ul. Jana Pawła II 25, Szlachtowa,
- Gimnazjum Publicznym im. ks. prof. Józefa Tischnera, ul. Główna 116, Szczawnica, oraz do pobrania Wniosek stypendium 2015/2016

Wszelkie pytania prosimy kierować pod adresem:
Zespół Ekonomiczno Administracyjny Oświaty,
ul. Szalaya 103,
34-460 Szczawnica,
pok.nr.10
tel. 18 262 20 81

DO WNIOSKU NALEŻY DOŁĄCZYĆ:

Dokumenty potwierdzające dochód rodziny ucznia, uzyskany w miesiącu poprzedzającym miesiąc złożenia wniosku (sierpień - dla uczniów oraz wychowanków) tj.;

OSOBA PRACUJĄCA

1. Zaświadczenie z zakładu pracy o dochodach netto uzyskiwanych w miesiącu poprzedzającym miesiąc złożenia wniosku.

OSOBA BEZROBOTNA

2. Zaświadczenie z Powiatowego Urzędu Pracy o pozostawaniu bez pracy w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku (z prawem lub bez prawa do zasiłku).

3. Oświadczenie o pozostawaniu bez pracy i nie osiąganiu dochodu w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku dla osób nie zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy.

OSOBA KORZYSTAJĄCA ZE ŚWIADCZEŃ MGOPS-U

4. Zaświadczenie lub decyzja z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej o otrzymywanych świadczeniach (zasiłek stały, okresowy, rodzinny, pielęgnacyjny, inny, dodatek mieszkaniowy). Do dochodu nie wliczamy zasiłków celowych (jednorazowego pieniężnego świadczenia socjalnego) wypłacanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

OSOBA BĘDĄCA NA RENCIE LUB EMERYTURZE

1. Odcinek emerytury/renty lub decyzja ZUS o przeliczeniu emerytury/renty.

OSOBA POSIADAJĄCA GRUNTY ROLNE

2. Zaświadczenie z Urzędu Miasta o wielkości posiadanych hektarów przeliczeniowych.

OSOBA OTRZYMUJĄCA ALIMENTY

3. Wyroki sądowe mówiące o wysokości zasądzonych alimentów lub zaświadczenia komornika.

OSOBA OTRZYMUJĄCA INNE STYPENDIA

4. Zaświadczenia o otrzymywanych stypendiach.

OSOBA WYKONUJĄCA PRACE DORYWCZE

5. Oświadczenia rodziców o wysokości dochodów uzyskiwanych z prac dorywczych.

6. Oświadczenia członków rodziny o wysokości uzyskanego innego dochodu, nie podlegającego opodatkowaniu.

7. Dokument potwierdzający utratę dochodu oraz wysokość utraconego dochodu, jeżeli dochód rodziny uległ obniżeniu na skutek utraty dochodu przez członka rodziny.

OSOBA PROWADZĄCA POZAROLINCZĄ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ

8. W przypadku prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej oryginał zaświadczenia wydany przez naczelnika właściwego urzędu skarbowego o rodzaju prowadzonej działalności:
a) w przypadku opodatkowania na zasadach ogólnych i w formie uproszczonej – zaświadczenie naczelnika właściwego Urzędu Skarbowego zawierające informację o formie opodatkowania i wysokości dochodu uzyskanego z działalności gospodarczej w poprzednim roku kalendarzowym,
b) w przypadku opodatkowania w formie zryczałtowanego podatku dochodowego:
- zaświadczenie naczelnika właściwego Urzędu Skarbowego zawierające informację o formie opodatkowania,
- oświadczenie o osiągniętym dochodzie netto z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku,
c) w przypadku opodatkowania w formie karty podatkowej:
- decyzja o ustaleniu wysokości karty podatkowej,
- oświadczenie o osiągniętym dochodzie netto z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku,
d) w przypadku zawieszenia w/w działalności - dokument potwierdzający ten fakt,

Formularz wniosku oraz oświadczenia
dostępny na stronie www.szczawnica.pl

Wykaz podręczników

Szkolny zestaw podręczników oraz materiały ćwiczeniowe obowiązujące w roku szkolnym 2018/2019 do pobrania w załączniku:

Dowozy dzieci

 

Dowóz/odwóz uczniów z Jaworek
rok szkolny 2018/2019

PONIEDZIAŁEK WTOREK ŚRODA CZWARTEK PIĄTEK
7.15 7.15 7.15 7.15 7.15
13.00 13.30 13.30 13.00 11.30
14.20 15.15 15.15 14.20 13.30
        15.15

Podkategorie

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
ul. Jana Pawła II 25
34-460 Szlachtowa
tel: 18 262 01 00

© 2016 Szkoła Podstawowa w Szlachtowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona używa plików Cookies.
Czytaj więcej