Rok 2021
Uczymy Dzieci Programować
Rok 2020
Szkoła pamięta
Rok 2019
Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury
Akcja "Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury" to wyjątkowe ogólnopolskie wydarzenie, w ramach którego miłość do czytania przekazywana jest najmłodszym w przedszkolach. Wychowawczynie, nauczycielki przedszkola, rodzice czytają przedszkolakom książki. Każde takie wydarzenie jest świętem w placówcw, pełnym literatury i oczywiście małego pluszowego misia. Akcja ma charakter niekomercyjny.
Ogólnopolska Kampania Profilaktyczno - Edukacyjna "Bądźmy poszukiwaczami autorytetu"
“Bądźmy poszukiwaczami AUTORYTETU” to kampania profilaktyczno-edukacyjna kierowana do uczniów klas IV – VIII, ich rodziców i nauczycieli. Jej realizacja zakłada przeprowadzenie działań w zakresie profilaktyki zachowań ryzykownych, szczególnie antyspołecznych i przestępczych, we wszystkich szkołach podstawowych w Polsce. Działania w 2018 roku, traktujemy jako pierwszy krok do wzmacniania Autorytetu, a będą rozwijane w przyszłości.
Rok 2018
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Cel ten realizowany będzie przez finansowe wsparcie modernizacji, budowy lub przebudowy placówek bibliotecznych w mniejszych miejscowościach, oraz bieżące uzupełnianie zbiorów bibliotek publicznych i szkolnych o nowości wydawnicze. Program składa się z 3 priorytetów, które realizuje MKiDN za pośrednictwem Biblioteki Narodowej i Instytutu Książki oraz MEN.
Priorytet 1- Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. Operator priorytetu - Biblioteka Narodowa.
Priorytet 2 - Infrastruktura bibliotek 2016–2020. Operator priorytetu – Instytut Książki w Krakowie.
Priorytet 3 – Rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.
Innowacyjna Edukacja Kluczem do Sukcesu Uczniów Gminy Szczawnica
Celem projektu jest rozwój u dzieci i młodzieży Szczawnickiej kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy w zakresie przedmiotów przyrodniczych i matematyki oraz kompetencji informatycznych poprzez wprowadzenie innowacyjnych programów kształcenia. Doposażenie bazy dydaktycznej szkół w narzędzia Technologii Informacyjno-Komunikacyjnej(TIK) oraz stworzenie pracowni przedmiotowych. Rozwój kompetencji zawodowych nauczycieli w zakresie obsługi i wykorzystywania tik, nauczania w obszarze przedmiotów przyrodniczych i matematyki metodą eksperymentu.
Projekt Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa
Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach zadania publicznego "Poprawa kompetencji pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia"
Rok 2017
PROGRAM FUNDACJI PZU
Projekt: " Wychowanie przez działanie’’
Wygranie konkursu dotacyjnego, mającego na celu promowanie zdrowego stylu życia poprzez zajęcia na basenie oraz organizację Rodzinnego Festynu Zdrowia dla społeczności lokalnej.
Rok 2016
PROGRAM: " PLUS NA START – DZIECIOM ’’
Projekt: " Wspólnie raźniej’’
Wygrana dotacja w Konkursie fundacji Oświatowej im. Ks. Stanisława Konarskiego.
Nowo powstała drużyna harcerska we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Szczawnicy uczestniczyć będzie w warsztatach pracy twórczej w ramach zajęć pozalekcyjnych, uczyć się przedsiębiorczości poprzez organizację kiermaszów ozdób świątecznych, kształcić umiejętności organizacyjne, planując i przeprowadzając spotkania integracyjne włączające całą społeczność lokalna.
Rok 2015/2016
PROGRAM: " BANK DZIECIĘCYCH UŚMIECHÓW "
Projekt: " Dobre wychowanie’’
Realizacja celów wychowawczych poprzez warsztaty , szkolenia, spotkania z niepełnosprawnymi, osobami starszymi, a przede wszystkim bezpośredni kontakt z kulturą wysoką, tj. wyjazdy do operetki, teatru, kina.
Rok 2015-2017
National Geographic
Z myślą o poszerzaniu horyzontów naszych uczniów, Szkoła Podstawowa w Szlachtowej bierze udział w programie edukacyjnym magazynu National Geographic oferującym prenumeratę miesięcznika "Odkrywca’’.
Każdy numer zawiera artykuły związane z przyrodą, historią oraz językiem angielskim. Każdy tekst opublikowany w czasopiśmie został wzbogacony scenariuszami lekcji, różnorodnymi kartami pracy, inspirującymi filmami, z których nasi nauczyciele korzystają, dopełniając tematy zawarte w podstawie programowej.
Rok 2015-2017
Akademia Bezpiecznego Puchatka
Ogólnopolski program edukacyjny o tematyce bezpieczeństwa. Celem Puchatkowego programu jest uczenie dzieci bezpiecznych zachowań nie tylko na drodze, ale i w innych sferach ich aktywności: w domu, w szkole, czy w czasie zabawy.
Owoce i warzywa w szkole
Głównym celem programu Wspólnej Polityki Rolnej „Owoce i warzywa w szkole” jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym. Dzieciom uczestniczącym w programie udostępnia się 2, 3 razy w tygodniu świeże owoce i warzywa oraz soki.
Mleko w szkole
Celem programu „Mleko w szkole” jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży dobrych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych.
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
ul. Jana Pawła II 25
34-460 Szlachtowa
tel: 18 262 01 00
© 2016 Szkoła Podstawowa w Szlachtowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona używa plików Cookies. Czytaj więcej