b

Projekty

Rok 2021

Uczymy Dzieci Programować

uczymy dzieci programowa  kopia1 

Program edukacyjny ,,Uczymy Dzieci Programować” to inicjatywa mająca na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci. Logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, szukanie różnych rozwiązań, analizowanie ich i wybieranie tych najbardziej optymalnych to umiejętności, które warto kształcić już od najmłodszych lat. Ich uniwersalność sprawia, że przydadzą się naszym dzieciom na każdym etapie ich życia. Chcemy pokazać, że programowania można uczyć odpowiedzialnie, wplatając je do codziennych aktywności dydaktycznych, niezależnie od realizowanych aktualnie treści.
 

Rok 2020

Szkoła pamięta

 SzkolapamietaLOGOTYP6
Akcjia MEN „Szkoła pamięta” ma zachęcić uczniów i nauczycieli do upamiętnienia ważnych rocznic i wydarzeń historycznych, a także zwrócić większą uwagę na historię małych ojczyzn oraz pamięć o lokalnych bohaterach. Tegoroczna edycja akcji, ze względu na obostrzenia związane z epidemią, powinna koncentrować się przede wszystkim na działaniach wirtualnych i multimedialnych. 
 

Rok 2019

Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury

b8b966c44efb3f95ad0d04a4786f3cd48d9ff354

Akcja "Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury" to wyjątkowe ogólnopolskie wydarzenie, w ramach którego miłość do czytania przekazywana jest najmłodszym w przedszkolach. Wychowawczynie, nauczycielki przedszkola, rodzice czytają przedszkolakom książki. Każde takie wydarzenie jest świętem w placówcw, pełnym literatury i oczywiście małego pluszowego misia. Akcja ma charakter niekomercyjny.


Ogólnopolska Kampania Profilaktyczno - Edukacyjna "Bądźmy poszukiwaczami autorytetu"

cropped autorytet top1 1

“Bądźmy poszukiwaczami AUTORYTETU” to kampania profilaktyczno-edukacyjna kierowana do uczniów klas IV – VIII, ich rodziców i nauczycieli. Jej realizacja zakłada przeprowadzenie działań w zakresie profilaktyki zachowań ryzykownych, szczególnie antyspołecznych i przestępczych, we wszystkich szkołach podstawowych w Polsce. Działania w 2018 roku, traktujemy jako pierwszy krok do wzmacniania Autorytetu, a będą rozwijane w przyszłości.


Rok 2018

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

npwc

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Cel ten realizowany będzie przez finansowe wsparcie modernizacji, budowy lub przebudowy placówek bibliotecznych w mniejszych miejscowościach, oraz bieżące uzupełnianie zbiorów bibliotek publicznych i szkolnych o nowości wydawnicze. Program składa się z 3 priorytetów, które realizuje MKiDN za pośrednictwem Biblioteki Narodowej i Instytutu Książki oraz MEN.

Priorytet 1- Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. Operator priorytetu - Biblioteka Narodowa.

Priorytet 2 - Infrastruktura bibliotek 2016–2020. Operator priorytetu – Instytut Książki w Krakowie.

Priorytet 3 – Rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Innowacyjna Edukacja Kluczem do Sukcesu Uczniów Gminy Szczawnica

 plakat  dla projektu A3 spad 2mm 01

Celem projektu jest rozwój u dzieci i młodzieży Szczawnickiej kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy w zakresie przedmiotów przyrodniczych i matematyki oraz kompetencji informatycznych poprzez wprowadzenie innowacyjnych programów kształcenia. Doposażenie bazy dydaktycznej szkół w narzędzia Technologii Informacyjno-Komunikacyjnej(TIK) oraz stworzenie pracowni przedmiotowych. Rozwój kompetencji zawodowych nauczycieli w zakresie obsługi i wykorzystywania tik, nauczania w obszarze przedmiotów przyrodniczych i matematyki metodą eksperymentu.

REGULAMIN DLA NAUCZYCIELI

REGULAMIN REKRUTACJI UCZNIÓW

Projekt Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa

logo cyfrowobezpiecznipl 14

Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach zadania publicznego "Poprawa kompetencji pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia"


Rok 2017

PROGRAM FUNDACJI PZU

Projekt: " Wychowanie przez działanie’’

pzu

Wygranie konkursu dotacyjnego, mającego na celu promowanie zdrowego stylu życia poprzez zajęcia na basenie oraz organizację Rodzinnego Festynu Zdrowia dla społeczności lokalnej.


Rok 2016

PROGRAM: " PLUS NA START – DZIECIOM ’’

Projekt: " Wspólnie raźniej’’

pns

Wygrana dotacja w Konkursie  fundacji Oświatowej im. Ks. Stanisława Konarskiego.

Nowo powstała drużyna harcerska we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Szczawnicy uczestniczyć będzie w warsztatach pracy twórczej w ramach zajęć pozalekcyjnych, uczyć się przedsiębiorczości poprzez organizację kiermaszów ozdób świątecznych, kształcić umiejętności organizacyjne, planując i przeprowadzając spotkania integracyjne włączające całą społeczność lokalna.


Rok 2015/2016

PROGRAM: " BANK DZIECIĘCYCH UŚMIECHÓW "

Projekt: " Dobre wychowanie’’

bdu

Realizacja celów wychowawczych poprzez warsztaty , szkolenia, spotkania z niepełnosprawnymi, osobami starszymi, a przede wszystkim bezpośredni kontakt z kulturą wysoką, tj. wyjazdy do operetki, teatru, kina.


Rok 2015-2017

National Geographic

odkrywca

Z myślą o poszerzaniu horyzontów naszych uczniów, Szkoła Podstawowa w Szlachtowej bierze udział w programie edukacyjnym magazynu National Geographic oferującym prenumeratę miesięcznika "Odkrywca’’.

Każdy numer zawiera artykuły związane z przyrodą, historią oraz językiem angielskim. Każdy tekst opublikowany w czasopiśmie został wzbogacony scenariuszami lekcji, różnorodnymi kartami pracy, inspirującymi filmami, z których nasi nauczyciele korzystają, dopełniając tematy zawarte w podstawie programowej.


Rok 2015-2017

Akademia Bezpiecznego Puchatka

akademia puchatka

Ogólnopolski program edukacyjny o tematyce bezpieczeństwa. Celem Puchatkowego programu jest uczenie dzieci bezpiecznych zachowań nie tylko na drodze, ale i w innych sferach ich aktywności: w domu, w szkole, czy w czasie zabawy.


Owoce i warzywa w szkole

oiwws

Głównym celem programu Wspólnej Polityki Rolnej „Owoce i warzywa w szkole” jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym. Dzieciom uczestniczącym w programie udostępnia się 2, 3 razy w tygodniu świeże owoce i warzywa oraz soki.


Mleko w szkole

mws

Celem programu „Mleko w szkole” jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży dobrych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych.

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
ul. Jana Pawła II 25
34-460 Szlachtowa
tel: 18 262 01 00

© 2016 Szkoła Podstawowa w Szlachtowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona używa plików Cookies.
Czytaj więcej